Mitä Sängyn alla luettiin 2024

Ajattelin tehdä jonkun näköisen sellasen listauksen mitkä postaukset kiinnosti vuonna 2024 ja siis nimenomaan niistä 2024 kirjoitetuista postauksista. Tästä tuli nyt sitten yllättävän iso projekti, koska edes google analyticstistä en saa ulos suoraa listausta nimenomaan niistä mitkä on julkaistu 2024, koska olen tässä parin viimevuoden aikana huomannut, että vuodesta toiseen, täältä käydään lukemassa yllättävän vanhoja postauksia! 

Aloin tehdä listausta käsin mutta sekin itseasissa katosi. Varmaan heitin roskiin pöytää siivotessani... Mutta mutta yritetäänpä nyt uudestaan. Ja numerojärjestyksen tarkistuksen ulkoistin ChatGpt:lle. :D

Tämä järjestys perustuu nyt Bloggerin tilastoihin, joita ei voi ihan virallisina käyttää, mutta tähän tarkoitukseen ne on ihan riittävän suuntaa antavat.


2024 luetuimpien postausten top 10 olkaatten hyvät! 

Aika moni näistä on ihan tavallisista arkipäivästä ajalta kun yritin herätä klo 6.15 kirjoittamaan blogia.


Tämä lienee tässäkohtaa jo ikuisuus kysymys, mutta edelleen blogi päivityy! 


7. 6.30





Tein koosteen kaikista raskauksista ja taulukoin kuinka paljon painoni muuttui aina raskauden aikana. Tämä oli tosi hauska tehdä! 

Tämä jaksaa ärsyttää edelleen, mutta ei ihan yhtä paljon kuin sähkönsiirron hinnat. Nekin voisi tiputtaa alempaan alviin ja sitoa johonkin ihan muuhun kuin kulutukseen. Naurettavaa maksaa enemmän sähkönsiirrosta kuin käytetystä sähköstä. 


Ja mitä te sitten siis ihan oikeasti viime vuonna luitte? No top 3 postauksista löytyi näinkin uudet postaukset kun:

mitä on etsitty muuten tuolta toukokuulta 2021 asti! 

Ja tämä postaus jossa kurkistetaan Ässän neuvolakäyntiin on kolme vuotta vanha. Nyt pitäisi varata Kirpulle 3v neuvola! Synttärit on tässä ihan kohta! 

Tämä kiinnosti viime vuonna sitten kaikkein eniten. 

Mitähän blogivuosi 2025 tuo tullessaan? 

Lähetä kommentti

Ihana yllätys, kiitos kommentista !